Abiye yelek ve hırka modelleri

Abiye yelek ve hırka modelleri birçok abiye elbise modellerinde tamamlayıcılarla görsellik ve havanın ya da ortamın durumuna göre şıklığı bütünlemek mümkün. Trend ise moda rüzgârında aksesuar veya hırka ceket bolero yelek gibi farklı model ve özellikleri kesimlerine göre değerlendirmekte gizli. Abiye yelek ve hırka modelleri birçok çeşitlilikle farklı alanlarda şıklığı ile tercih sebebimizdir.

Abiye Hırka Ve Yelek Çeşitleri Nelerdir?

Abiyede tamamlayıcı olduğu gibi şıklığa da destek olacağından yelek ya da hırkaların genellikle ısıtması veya korumasından ziyade görselliği ön plandadır. Çeşitliliklerine bakacak olursak fırfırlı dantel modellerle yakada ayrıntı ya da etek uçları yâda kolların uç kısımlarında şık bir görünüm sağlarken hırka ve yelek modellerinde örgü aralarında boncuk ya da pul detayları da dikkat çekici ve güzel olduğu için tercih edilmektedir.

İplik çeşitliliğiyle de seçenekler çoğalırken abiye yelek ve hırkalarda orlon denilen triko tarzı modeller ağırlıklıdır. Yelek ve hırkalarda yaka detayları ile de ön planda olunur v yaka veya hâkim ya da yuvarlak yaka yanında ürünün bağlanışı gizli çengel ya da şıklığı tamamlayan belirgin aksesuar düğme ile kombinlenebilir.

Uzun ya da asimetrik şekillenebilen yeleklerin yanında hırka olarak dar uzun tunik ya da kısa modellerin yanında bolero tarzında göğüs altı modellerle de abiyenin şık bir tamamlayıcısı olurlar. Renk seçiminde beyaz veya siyah tercihi ise abiye şıklığının en rahat kombinlenebilir tamamlayıcısı olmasındandır. Büyük delikli modellerde de kurdele ayrıntısı ile farklı bir tarzı klasik yöntemle yaratmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir