Bebek yürüteçleri

Bebek yürüteçleri bebeğiniz artık özgürce evin içinde sizin yardımınız olmadan dolaşabilecek. Eminiz bebeği sıralamaya başlayan anneler ne zaman yürüyecek bebeğim diye düşünüyordur. Bebeğinizin siz işinizi yaparken ya da kitabınızı okurken kendi başına yürümeye çalışması mükemmel bir duygu. Yalnız olası kazaları önlemek için gözünüzün üzerinde olması şartıyla. Şu an Anneler iki farklı gruba ayrılmış durumda. Çoğu kişi tarafından merak konusu olan ve farklı görüşlerin çıkmasına neden olan yürüteç sanılanın aksine zararlı değil.

bebek yürüteçleri

Çoğu anne bebeğini yürüteç yardımı olmadan yürütmek çabası içerisinde olurken diğer grup kullanmaya devam ediyor. Uygun malzemelerden üretilen, ortopedik yapılı ve bel destekli yeni modellerle çocuk gelişiminde oldukça faydalı.

Bebeğiniz sıralamaya başladığı anda kullanabileceğiniz uygun yürüteçle bebeğinizin yürümeye başlama süresi daha da kısalıyor. Vücudun kontrol sistemi devreye girdiği anda kendi başına nasıl hareket etmesi gerektiğini daha çabuk kavrıyor, 4 aylıktan itibaren yürüteç kullanılabilir.

Bebek yürüteçleri kullanılacağı zaman bebeğiniz ayağına mutlaka ortopedik tarzda ayakkabısının olması şarttır. Tüm vücut ağırlığı direk ayaklarına bineceğinden bu dönemde ayak gelişiminin sağlıklı olması için ortopedik tabanlı ve burun destekli ayakkabılar tercih edilmelidir.

İleride doğacak içe basmalar, düztabanlık, parmak uçlarına basma bu dönemde ortaya çıkıyor. Oturduğu anda ayaklarının yerle temasını tam sağlamalısınız böylelikle sadece parmak uçları ile kendisini ittirmek yerine yere tam basarak daha rahat hareket edebilsin. Çevresinde olan eşyaları daha meraklı gözlerle inceleyeceği ve onları almaya meraklı olacağı bu dönemde çekebileceği örtü vs. olmamasına özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir